UMÓW WIZYTĘ

Pozostałe wpisy blogowe

24 lutego 2021

Jak leczyć wrastający paznokieć?

Wrastający paznokieć może być bardzo bolesną dolegliwością na co dzień. Ból w okolicy skórek i wokół płytki paznokcia płytki, może bardzo utrudnić chodzenie i zaburzyć komfort naszej egzystencji. Częstym błędem jest coraz mocniejsze wycinanie paznokcia lub skórek wokół, co powoduje tylko stan zapalny i pogłębienie się problemu z każdym tygodniem. 

 

Przekonał się o tym ostatnio jeden z naszych pacjentów. 17-latek, który umówił się na wizytę w naszym gabinecie podologicznym w Katowicach, od dłuższego czasu skarżył się na nasilający się ból w dużym palcu stopy. Podczas pierwszej wizyty stwierdzono: zaczerwienienie, hipergranulację oraz odczuwalną dużą bolesność.

 

Na czym polega leczenie wrastającego paznokcia?

 

Terapia paznokcia wrastającego, to przede wszystkim:

1. usunięcie drażniącego “kolca”,

2. zaleczenie rany w obrębie wału paznokciowego,

3. korekcja paznokcia za pomocą klamry.

 

Terapia leczenia wrastającego paznokcia trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy i zależy od stopnia wrośnięcia paznokcia oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Co ważne, sam zabieg i kolejne wizyty w gabinecie podologicznym są bezbolesne. Z każdą kolejną wizytą paznokieć zaczyna korygować się poprzez zmianę ustawień metalowej klamry. Zaaplikowany na płytkę paznokcia drucik, działa analogicznie do aparatu ortodontycznego (koryguje kształt paznokcia, działa na odkształcenie macierzy I nadaje nowy wzrost płytce).

Dodatkowo podczas wizyt w gabinecie podologicznym edukujemy, jak należy obcinać paznokcie, aby problem wrastającego paznokcia nie powtórzył się w przyszłości.

 

Co to jest wrastający paznokieć?

 

Z wrastającym paznokciem mamy do czynienia wtedy, kiedy twardy brzeg płytki paznokcia, wbija się w tkankę miękką I narusza jej ciągłość. Wywołuje to pojawienie się mechanizmów obronnych w postaci wrażliwości na dotyk, stanu zapalnego, zaczerwienienia I dolegliwości bólowych.

Charakteryzuje się to zawiniętymi bocznymi fragmentami płytki , tworząc kształt rurki. Nie uszkadza tkanki, a dolegliwości bólowe powoduje ściśnięte przez płytkę łożysko.

 

Ile kosztuje leczenie wrastającego paznokcia?

 

Koszt leczenia wrastającego paznokcia w naszym gabinecie podologicznym rozłożony jest na kilka wizyt. Podczas pierwszej wizyty usuwana jest część paznokcia i cała płytka jest przycinana do bezpiecznej i komfortowej długości. Następnie jest zakładana tamponada, czyli opatrunek z preparatem oraz klamra Tytanowa lub Frasera. Następnie ustalamy dogodny termin za kilka tygodni, aby ocenić etap leczenia oraz zmienić ustawienia klamry  na paznokciu. Kolejne wizyty są ustalane w zależności od efektów leczenia. Zazwyczaj to 3-4 wizyty. Koszt leczenia i etapy ustalamy indywidualnie podczas pierwszej wizyty, która kosztuje 190 zł / palec. Następnie przełożenie klamry to koszt 100 zł / palec.

 

Jak można umówić się na leczenie wrastającego paznokcia?

 

W gabinecie podologicznym Agnieszki Radło w Katowicach, można umówić się na wizytę i zabieg leczenia wrastającego paznokcia w każdy komfortowy sposób:

 

Nasz 17-letni pacjent, to tylko jeden z kilkudziesięciu już pacjentów, którym pomogliśmy z problemem wrastającego paznokcia. Młody wiek pacjenta wskazuje tylko, że nie należy bagatelizować takich dolegliwości i odkładać "na potem". Wrastający paznokieć nie wygoi się sam i warto mu pomóc profesjonalnie i bezboleśnie w naszym gabinecie podologicznym w Katowicach. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby cierpiące na problem wrastających paznokci. Efekt "po" bezcenny.

 

UMÓW WIZYTĘ

Projekt i realizacja SPECTRUM-MARKETING.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone | 2020

 

pn-pt: 10:00 - 20:00